tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@interia.pl

Adres

Tenis stołowy wciąż na wysokim poziomie

17.10.2017 r. w SP w Czechówce odbył się gminny turniej tenisa stołowego chłopców i dziewcząt.

Rozegrane zostały zawody indywidualne i drużynowe. Każdą szkołę reprezentowało 6 zawodników (3 dziewczyny i 3 chłopców).

Zawody były rozgrywane „systemem rosyjskim” tzn. do dwóch przegranych. W kategorii chłopców nasza szkoła zajęła II miejsce przegrywając niewielką ilością punktów ze SP w Zakliczynie, a indywidualnie Szymon Seweryn zajął I miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt nasze dziewczyny zdeklasowały rywalki wygrywając turniej z dużą przewagą punktów, a indywidualnie Magdalena Stachura zajęła I miejsce, Oliwia Gorczyca – III miejsce, a Anna Szczurek – IV miejsce.

Dziewczyny awansowały do etapu powiatowego, który odbyła się 24.10.2017 r. w SP nr. 4 w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowały Madzia i Ania. Konkurencja była ogromna, jednak nasze dzielne dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wygrały grupę A. W finale spotkały się z dziewczynami, które wygrały grupę B. Walka była o każdy punkt i do ostatniej piłki. Rywalkami była drużyna ze SP w Krzyszkowicach. W decydującym secie Madzia i Ania doprowadziły do gry na przewagi gdzie dużą rolę odgrywają również emocje i walka ze stresem…były lepsze!!! Zdobyły I miejsce w drużynowych zawodach powiatowych w tenisie stołowym i awansowały do etapu rejonowego, które odbędą się w styczniu 2018 r. Indywidualnie Madzia Stachura zajęła III miejsce.