Nowe klaso-pracownie

Pan Wójt Gminy Siepraw Tadeusz Pitala oraz Radni Gminy postawili na podniesienie efektywności nauczania, poprawę warunków kształcenia oraz wzrost szans edukacyjnych uczniów w Gminie Siepraw.

Przeznaczyli z funduszy gminy pieniądze na każdą pracownię fizyczno – chemiczną.

Zgodnie z reformą szkolnictwa została podjęta decyzja o utworzeniu pracowni fizyczno – chemicznej w szkołach podstawowych w Czechówce, Łyczance i Zakliczynie. Koordynatorem prac została dyrektor szkoły w Czechówce p. Stanisława Kasprzycka. Dzięki współpracy z dyrektorami oraz wykonawcą powstały profesjonalne pracownie z ciągami hydraulicznymi, dygestorium - miejscem do doświadczeń i eksperymentów. Na każdej ławce zamontowane zostały skrzynki do demonstracji ćwiczeń z fizyki o prądach. Uczniowie mają tablice interaktywne  pozyskane z projektu „Aktywna tablica”. Ponadto zaplecze zostało wyposażone w umywalkę, blat roboczy dla nauczyciela, szafę metalową z wentylacją na odczynniki oraz szafy na pomoce. Na podłodze został położony tarket. Ściany pomalowano oraz zrobiono całą instalację elektryczną i hydrauliczną.

Uruchomienie pracowni w zaprezentowanym kształcie przyczyni się nie tylko do zwiększenia atrakcyjności zajęć ale przede wszystkim do podniesienia kwalifikacji przyszłych absolwentów szkoły, przez co zwiększy się ich konkurencyjność na rynku pracy.