Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Akcja promująca czytelnictwo

Zespół polonistów uznał, że doskonałym sposobem niwelowania agresji słownej będzie zainteresowanie dzieci czytelnictwem.

Czytanie wzbogaca zasób słownictwa, pozwala rozwijać umiejętności wyrażania emocji. Książka to także źródło, gdzie poszukać można autorytetów i odnaleźć rozwiązania problemów współczesnej młodzieży.

W poniedziałek, 23 kwietnia uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czechówce obchodzili Światowy Dzień Książki.

 Z tej okazji, z inicjatywy nauczycieli języka polskiego, Marioli Trojańskiej i Przemysława Włodarczyka, zorganizowano akcję promującą czytelnictwo. W zamian za słodki upominek, o który zadbały uczennice z klasy 5. i 7. , każdy uczeń otrzymywał kartę do głosowania z tytułami książek, które mogłyby przypaść mu do gustu. Dokonując wyboru, podpowiadał dyrekcji szkoły, o jakie pozycje warto by uzupełnić zasoby szkolnej biblioteki. Mógł też pozostawić dobrowolny datek na ten cel. 

   Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, doskonałe ciasteczka błyskawicznie rozeszły się wśród uczniów. Zebrano także 157 zł. 

Po przeliczeniu 95 oddanych głosów okazało się, że uczniowie chętnie sięgnęliby po następujące książki: C. Barker "Kostek. Pies nie z tego świata" (kategoria do lat 10), D. Walliams "Babcia rabuś" ( 10-13 lat) oraz G. Forman "Zostań, jeśli kochasz" (13-15 lat).

   Te i inne propozycje czytelnicze zostaną niebawem zakupione do szkolnej biblioteki, a sama akcja - połączona z zebraniem funduszy na nowe zakupy - zostanie powtórzona w przyszłym roku.