Historycznie i sportowo

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 74 rocznicy pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej oraz w XXXV Biegu Sztafetowym Szlakiem Walk Partyzantów AK I BCH.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, jednostek straży pożarnych i placówek oświatowych. Msza święta odbyła się 18.09.2018 r. o godz. 8 00 na Cmentarzu Parafialnym w Wiśniowej, przy zbiorowej mogile poległych i pomordowanych. W uroczystości wzięli udział także ludzie związani z wydarzeniami z tamtych lat, ich rodziny, mieszkańcy gminy oraz goście. Obchody te mają charakter historyczny przyciągając setki miłośników historii.

Kolejnym punktem programu było uroczyste otwarcie w szkole w Wiśniowej, na które przybyły władze gminy i powiatu. Po przemówieniach uczniowie szkoły w Wiśniowej przenieśli nas do roku 1944, prezentując wydarzenia tamtych dni w przepięknej inscenizacji.

Ostatnim punktem była sztafeta z Dobczyc do Wiśniowej upamiętniająca i oddająca część i chwałę pomordowanym w tamtych latach. Każda sztafeta składała się z 14 uczniów, którzy przekazując sobie pałeczkę pokonali całą trasę. W sumie wystartowało prawie 30 sztafet. W tej rywalizacji przede wszystkim chodziło o sportową walkę i wysiłek podczas pokonywania trasy. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone pamiątkowym pucharem. Dzieci otrzymały soczki i drożdżówki.