Projekt antysmogowy- klasy I-III

Szkoła Podstawowa w Czechówce bierze czynny udział w realizacji projektu " Poprawa jakości powietrza w Gminie Siepraw poprzez wymianę niskosprawnych palenisk na wyskosprawne piece na paliwa stałe" .

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami również właczyli się w akcję. W dniu 04.10.2018r. przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne informujace uczniów o zagrożeniach wywołanych przez smog.Uczniowie podczas lekcji wysłuchali informacji na temat szkodliwości smogu i spalania śmieci, oglądali filmy edukacyjne wyjaśniające jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą smog oraz przygotowali pracę plastyczną pt."Niska emisja wychodzi z komina". Pamiętajmy! Czystość powietrza zależy od nas samych. Nikt nie poprawi jakości powietrza bez naszej wspólnej pracy. Nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci zależy od nas! Nie pal śmieci! Nie spalaj niskiej jakości paliw! Wykorzystuj efektywne metody ogrzewania swojego domu! Korzystaj z odnawialnych energii!