Warsztaty plastyczne w klasach I-III

"Najpiekniejsze bombki choinkowe", czyli warsztaty plastyczne w klasach I-III.

Jedną z niezwykle popularnych technik twórczości kreatywnej jest decoupage. Technika ta polega na ozdabianiu przedmiotów z różnych materiałów ( szkło, drewno, styropian) motywami z ozdobnych serwetek tak, aby sprawiały one wrażenie ręcznie namalowanych. Technika ta może być z powodzeniem wykorzystywana jako sposób na tworzenie niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych, np. choinkowych bombek.

Korzystając zatem z okazji zbliżających się świąt w naszej szkole odbyły się warsztaty decoupage dla klas I-III, których celem było zaznajomienie uczniów z tą techniką. Uczniowie wykonywali właśnie choinkowe bombki.Zajęcia te były połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Przyjemnego, bo uczniowie wykonali bardzo interesujące prace, z których mogli być naprawdę dumni; pożytecznego, bo czas spędzony na tych warsztatach został wykorzystany na naukę ciekawej i prostej zarazem techniki ozdabiania przedmiotów. A przedświąteczny nastrój towarzyszący zajęciom sprzyjał rozwijaniu zmysłów artystycznych wyzwalając tym samym radość z wykonania efektownych i wyjątkowych bombek.