Zawody gminne i powiatowe z tenisa stołowego

Szkoła Podstawowa w Zakliczynie była organizatorem gminnych zawodów w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt.

Do konkurencji przystąpiły wszystkie szkoły z gminy Siepraw. Turniej rozgrywany był systemem „rosyjskim” tzn. do dwóch przegranych. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów i dwie uczennice. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowała Patrycja Rospond i Amelia Paździerkiewicz, a w kategorii chłopców Konrad Cygan i Antoni Hajduk.

Dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce, wyprzedzając SP Siepraw, SP Zakliczyn i SP Łyczanka, indywidualnie Patrycja zajęła I miejsce, a Amelia V miejsce. Chłopcy drużynowo również zajęli I miejsce, mając znaczna przewagę nad pozostałymi uczestnikami, indywidualnie Konrad zajął I miejsce, a Antoni II miejsce. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta awansowali do etapu powiatowego, który odbył się 22 10.2019 r. w SP nr 4 w Myślenicach. Konkurencja na tym etapie jest o wiele trudniejsza, jednak 4 naszych uczestników walczyło dzielnie i 3 z nich przeszło do kolejnego etapu, czyli rejonowego, który odbędzie się w styczniu w Nowym Targu. Najlepiej na „powiatach” poradził sobie Konrad Cygan, zajmując II miejsce, ustępując tylko, starszemu o rok koledze z Wiśniowej.