Spotkanie ze Strażakami z OSP

Dzisiaj w przedszkolu odwiedzili nas niezwykli goście – Panowie Strażacy z OSP Czechówka. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli na czym polega praca strażaka, z jakich elementów składa się jego mundur oraz kiedy i w jaki sposób należy wzywać straż pożarną. Najlepszą nauką jest doświadczenie, dlatego oprócz przekazania niezbędnych informacji, Panowie Strażacy zaprezentowali m.in. jak opatrzyć złamaną rękę, w jaki sposób transportowane są ofiary wypadów, a także jak zabezpieczane jest miejsce wypadku.

Dzięki uprzejmości naszych Gości, Dzieci miały możliwość oglądnąć wóz strażacki oraz usłyszeć sygnał jaki wydaje podczas akcji. W trosce o bezpieczeństwo na drogach każdy Przedszkolak otrzymał odblaskową opaskę. Po powrocie do sali Dzieci bawiły się w gaszenie pożaru, co jest najlepszym dowodem na to, że wizyta naszych Gości zrobiła na Przedszkolakach ogromne wrażenie ????