Wycieczka klasy V

15 września 2021r. wybraliśmy się do Krakowa do nowootwartego Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

Jak nas poinformowano byliśmy pierwszą grupą, która odwiedziła to miejsce, z tego też powodu pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia. Wystawa, zaprezentowane eksponaty zwierząt z różnych zakątków świata zrobiły na nas ogromne wrażenie, poznaliśmy także wiele ciekawostek z zakresu fauny i flory. Po zajęciach ruszyliśmy do kina, by obejrzeć film ,, Czarny Młyn”. Jest to opowieść o przygodach Iwa i grupy jego przyjaciół, którzy , by ratować swoich bliskich ruszają do walki z Czarnym Młynem. Adaptacja powieści Marcina Szczygielskiego bardzo nam się podobała i jeszcze długo dyskutowaliśmy o niej na języku polskim.

Uczniowie kl.V