Przedszkolaki edukują Dziadków i Babcie

Projekt" Wnuczek, wnuczka edukuje - babcia, dziadek się stosuje ".

Kartki edukacyjne, mają na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, na które mogą być narażone osoby starsze. Seniorzy często padają ofiarami oszustw metodami „na wnuczka” czy ‘’na policjanta”, dlatego założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie poprzez dzieci do bliskich, aby te przekazywały im wiedze o oszustach. Przekazane przez policjantów laurki zostały przygotowane z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję – oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony znajduje się wiersz edukacyjny, który w zabawny sposób przypomni seniorom, jak uchronić się przed oszustwem.