Półfinały wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym

Uczennice naszej szkoły dotarły aż do półfinałów wojewódzkich w Drużynowym Tenisie Stołowym, pokonując po drodze etap gminny i powiatowy. Zawody odbyły się 11.01.2022 r. w Nowym Targu w hali Gorce.

Do zawodów przystąpiło 8 szkół z 4 różnych powiatów. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”, tzn. każda szkoła rozegrała mecze ze wszystkimi zgłoszonymi szkołami. O zwycięstwie decydowały 3 wygrane: najpierw gra pojedyncza, zawodnik A – rozgrywał swój mecz z zawodnikiem X, zawodnik B – z zawodnikiem Y, następnie rozgrywany był debel, jeżeli nie było 3 wygranych, to rozgrywało się kolejne pojedyncze mecze: zawodnik A – z zawodnikiem Y, i zawodnik B – z zawodnikiem X. Dlatego turniej wymagał nie tylko przygotowania technicznego ale i kondycyjnego.

Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Rospond i Amelia Paździerkiewicz. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno w grze indywidualnej, jak i deblowej – wygrywając wszystkie mecze z wyjątkiem jednego (z SP Nowy Targ), który przesądził o zajęciu II miejsca. W ten sposób zapewniły sobie awans (dwa pierwsze miejsca) już do ostatniego etapu szkolnych zawodów sportowych, jakim są finały województwa małopolskiego, które odbędą się w kwietniu 2022r.

Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i udowodniły, że ciężka praca się opłaca i przynosi efekty w postaci sukcesów. Dziewczyny były dobrze przygotowane zarówno fizycznie, kondycyjnie jak i psychicznie, ponieważ każdy mecz to nie tylko wysiłek fizyczny ale i psychiczny.