Półfinały wojewódzkie w Indywidulanym Tenisie Stołowym Dziewcząt

Dzień po zawodach drużynowych t.j. 12.01.2022 r. odbyły się Zawody Indywidualne w Tenisie Stołowym.

Naszą szkołę reprezentowały te same uczennice, co na zawodach drużynowych, czyli Patrycja Rospond i Amelia Paździerkiewicz, dlatego dziewczyny były już mocno zmęczone nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Każdy mecz to nie tylko zmaganie z umiejętnościami przeciwniczki ale i ogromna koncentracja i stres.

Podobnie jak na zawodach drużynowych do półfinałów wojewódzkich przystąpiło po 6 zawodniczek z 4 powiatów. Turniej odbywał się systemem rosyjskim, tzn. do dwóch przegranych. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Amelia walczyła dzielnie i do końca, ostatecznie zajęła 12 miejsce. Patrycja natomiast miała pecha w losowaniu i na początku trafiła na najlepszą zawodniczkę turnieju, która należy do polskiej czołówki w tenisie stołowym. To przesunęło ją na drugą stronę tabeli i znacznie wydłużyło drogę do najlepszej „szóstki” turnieju (co zapewniało awans). Ostatecznie Patrycja zajęła V miejsce, co dało jej awans do najwyższego etapu szkolnych zawodów sportowych, które odbędą się w kwietniu 2022 r. w Nowym Targu.

Zarówno zawody drużynowe jak i indywidualne okazały się dla nas szczęśliwe, ponieważ Patrycja awansowała w zawodach indywidualnych a Patrycja i Amelia w drużynówce do najwyższego etapu zawodów sportowych, co jest dla naszej szkoły ogromnym wyróżnieniem i sukcesem.