Dzień Pizzy

Dzisiaj w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy.

Z tej okazji dzieci z najmłodszej grupy bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Starszaki korzystając z uprzejmości właścicieli zaprzyjaźnionej pizzerii, zjedli ze smakiem ulubioną przez wszystkich Margarittę. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak powstaje ten kultowy włoski przysma, a także jakie składniki są potrzebne, aby go przygotować. Miały możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego różnych materiałów i wykorzystując ciekawe techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie jak wygląda flaga Włoch, gdzie na mapie można odszukać ten urokliwy kraj, a także obejrzeliśmy jego piękne zakątki dzięki wyświetlonej prezentacji. To był niezwykle smakowity dzień!