Dzień dinozaura

Dnia 22 lutego przedszkolaki przeniosły sięw pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Te swtorzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic zaskakując swoim wyglądem i wielkością. Dlateo też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Njmłodi rozpoznawali nazwy przyniesionych z domu dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceraptosy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Dzieci odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo- naśladowczych oraz obejrzały również  prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołały wśród najmłodszych prace plastyczne.  Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.