Obchody Dnia 3 Maja w naszej szkole

Poniżejj krótka relacja z obchodów dnia 3 Maja przez naszych wychowanków.

Z okazji obchodów dnia 3 maja Klasa Trzecia upamiętniła ten dzień relacją fotograficzną na tle naszej Szkoły. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę. My również podtrzymujemy tą tradycję.

Klasa IV w ramach obchodów 3 Maja rozwiązywała zadania i łamigłówki związane z Polską. W ramach zadań musieli między innymi rozkosować oraz zakodować niektóre informacje. W domach wywiesili również flagi.

Biało- czerwone flagi towarzyszyły również kadrze nauczycielskiej.