Piękna nasza Polska cała!!!

Uczniowie klasy II wybrali się w magiczną podróż, która pokazała im, w jak pięknym kraju żyją.

Dzieci uczestniczyły w interaktywnych i grupowych zajęciach, aktywnie angażując się w różne formy działań. Na początku uczniowie musieli rozwiązać szyfr, którego hasła były kluczem do rozpoczęcia podróży. Następnie dzieci wsiadły do niewidzialnych samolotów i w rytm piosenki o Wiśle, udali się na wycieczkę z biegiem „królowej polskich rzek”. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci okazał się interaktywny film, ukazujący najpiękniejsze miejsca Polski z lotu ptaka! Kolejnym wyzwaniem dla małych podróżników było tropienie różnych podgatunków zwierząt żyjących w Polsce. Ostatnim etapem zajęć była praca w grupach, polegająca na złożeniu z małych elementów tematycznych map Polski w formatach XXL: Polska – najważniejsze miasta i rzeki, Polska – ukształtowanie terenu, Polska i jej sąsiedzi na mapie Europy.
Oto fotorelacja z przebiegu zajęć.