Wycieczka do Zatoru klasy I i II

W dniu 20.06.2022r. Klasy I oraz II wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Zatorze.

Na terenie lunaparku jest kilka tematycznych Parków. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów – to łącznie przeszło 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne zauropody oraz T-Rex, który jest największym hitem tego Parku. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po tej ścieżce edukacyjnej sprawi, że można się poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w przeszłość. Następnie uczniowie udali się do kina 5D, w którym obejrzeli film na temat tego, jak te ogromne gady żyły na Ziemi i jak to się stało, że wyginęły. Widzieli również dom do góry nogami, który również obejrzeli od środka. W dalszej kolejności zwiedzali Park Mitologii. Wybrali się w świat mitów łodzią. Pływając słuchali opowieści o mitycznych bogach, boginkach, potworach. Kolejnym punktem programu był pyszny obiad, a następnie czekały już kolejne atrakcje i chwila szaleństwa w lunaparku:symulator 3D Bonanza, karuzela „Słonie”, diabelski młyn, karuzela wiedeńska, karuzela łańcuchowa, basen z łódkami, loteria, salon gier, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce i wiele innych. Na koniec uczestnicy wycieczki odwiedzili Park Owadów. Ekspozycja przedstawiała16 gigantycznych figur owadów pochodzących z różnych zakątków naszego globu. W gablotach natomiast znaleźć można było m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady. Wszyscy wrócili zadowoleni, z głowami pełnymiwspaniałych wspomnień.