Gminne Mistrzostwa w piłce siatkowej

Szkoła Podstawowa w Sieprawiu była organizatorem Mistrzostw Gminy Siepraw w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt, zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej.

Grupa starsza rozegrała swoje zawody w dniu 27.10.2022 r. Do turnieju przystąpiły wszystkie szkoły z gminy Siepraw. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, na przemian dziewczęta i chłopcy. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły dziewczęta z Sieprawia, wygrywając finał w tie-breaku z dziewczynami z Czechówki. Nasze uczennice po zaciętych meczach wywalczyły w pięknym stylu II miejsce. W kategorii chłopców, przedstawiciele szkoły w Sieprawiu, toczyli w finale bój o I miejsce ze szkołą w Czechówce, jednak lepsi okazali się nasi chłopcy i zajęli I miejsce w gminie, co dało im awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 10.11.2022 r. w Tokarni.

Zawody grupy młodszej odbyły się dzień później, czyli 28.10.2022 r. Do turnieju przystąpiły także wszystkie drużyny. System rozgrywek był taki sam jak w grupie starszej. W kategorii chłopców najlepsi w gminie okazali się uczniowie z Zakliczyny. Natomiast w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne  okazały się dziewczyny z Czechówki, wygrywając wszystkie mecze w dwóch setach, zdobywając komplet punktów. Dziewczęta również zapewniły sobie awans do kolejnego etapu, na którym będą reprezentowały gminę Siepraw. Turniej powiatowy odbędzie się 15.11.2022 r. również w Tokarni.