Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

Po raz kolejny nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę i gminę na powiatowych zawodach w tenisie stołowym i nie zawiedli.

Turniej odbył się 01.12.2022 r w SP nr 4 w Myślenicach. Reprezentantkami naszej szkoły były: Patrycja Rospond i Amelia Paździerkiewicz. W jednym dniu rozegrano turniej drużynowy i indywidualny. Do turnieju drużynowego zgłosiło się 5 szkół z powiatu myślenickiego, więc rozegrano go systemem „każdy z każdym”, a turniej indywidualny systemem „pucharowym do dwóch przegranych”.

W turnieju drużynowym dziewczęta rozegrały bój ze SP Tenczyn, SP Tokarnia, SP Wiśniowa i SP Polanka. O wygranej w meczu decydowały dwie wygrane poszczególnych dziewcząt, w przypadku wygranej i przegranej o zwycięstwie decydował mecz w deblu. Nasze dziewczyny pokonały wszystkie pozostałe szkoły i ostatecznie wygrały cały turniej awansując w ten sposób do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu.

W turnieju indywidualnym, każda z dziewcząt grała już na swoje konto, jednak tak jak w turnieju drużynowym okazały się nie do pokonania i zajęły: Amelia – II miejsce a Patrycja – I miejsce w turnieju i tym samym również zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w 2023 r. w Nowym Targu na hali „Gorce”. Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów i owocnej pracy.