Wycieczka klasy IV oraz V do skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

Dnia 15.06.2023 klasy IV oraz V udały się na wycieczkę do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach to unikatowe miejsce na mapie powiatu tarnowskiego. Miasto zamienione w kamień tworzą rozrzucone po wzniesieniu fantazyjne formacje skalne o ciekawych, a czasami tajemniczych nazwach. W tym kamiennym mieście można zobaczyć unikatowe skały i stanowiska przyrodnicze, osłuchać legend i ciekawych historii związanych z tym miejscem.

Uczniowie mieli szansę to wszystko zobaczyć podczas spaceru z przeowdnikiem animatorem, który legendy i ciekawe historie przedstawił również w formie quizów i zagadek.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była również wizyta w Parku Zdrojowym, gdzie po kilkugodzinnym spacerze dzieci skorzystały z niecek basenowych.