Dogoterapia

Wizyta piesków w przedszkolu to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Bozon i Zyzia odwiedzili nasze przedszkole razem ze swoim Panem Markiem Burzyńskim.

Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, w której biorą udział odpowiednio przeszkolone psy. Dzięki niej poprawiają się społeczne relacje ze zwierzętami, a także funkcjonowanie fizyczne i kondycja psychiczna człowieka. Zajęcia z pieskami pozwoliły naszym dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt. Przedszkolaki uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzęciem, tego jak należy z nim rozmawiać, jak go karmić i pielęgnować, rozwijały empatię i poczucie odpowiedzialności. Podczas spotkania przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który nie tylko cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, ale przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Zajęcia dały dzieciom dużo radości, były dla nich także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej niż rytmiczne głaskanie psa, czy lizanie w otwartą dłoń podczas karmienia. Dziękujemy serdecznie Panu Markowi i bardzo, bardzo, bardzo..... mocno ściskamy naszych ulubieńców.