Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia

08 lutego br. klasa I oraz przedszkolaki wraz z Paniami odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną od szybu Campi. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę na dużej sali gimnastycznej. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.