Dzień otwartych koszar w Krakowie

W piątek, 19 kwietnia przedszkolaki oraz klasy I - III wzięły udział w Dniu Otwartym Koszar 16-go batalionu powietrzno - desantowego przy ul. Wrocławskiej 82 w Krakowie.
Zebraliśmy się pod szkołą o godz. 7.50, by autobusem dojechać do koszar i wejść do nich o umówionej godzinie 9.00. Na miejscu oprócz nas było dużo innych grup dzieci i młodzieży z krakowskich przedszkoli i szkół. Każda z nich dostała żołnierza - przewodnika. Przywitano nas uroczystym apelem z okazji święta batalionu. Główną jego część stanowiła defilada pododdziałów oraz występ orkiestry wojskowej. Były prezentacje sprzętu wojskowego, przejazdy pojazdami pancernymi, zwiedzanie samolotu, park linowy, taktyczne malowanie twarzy, nauka musztry wojskowej. Z uwagi na ograniczony czas pobytu w koszarach, niestety nie udało nam się skorzystać z wszystkich atrakcji. Mimo tego, wycieczka bardzo nam się podobała i wzbudziła wiele pozytywnych emocji.