Projekt eTwinning "The taste of Christmas"

Projekt eTwinning „The Taste of Christmas” skierowany jest dla uczniów klas IV- VI. Ma on na celu umozliwienie uczniom zapoznania się traadycjami Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach europejskich. W projekcie uczestnicza szkoły z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Włoch Rumunii oraz Polski a jego założycielką projektu jest p. Justyna Ślusarczyk.

W trakcie projektu uczniowie poznają i wykorzystają różnorodne narzedzia TIK ( technologii informacyjno komunikacyjnej). Uczniowie:

• przygotuja prezentację szkoły oraz swojej miejscowosći ( prezentacja Prezi),

• zaprojektują logo projektu oraz dokonają wyboru najładnieszych projektów,

• przygotują książeczki interaktywne przybliżające zwyczaje świąteczne w Polsce,

• nagraja teledyski do piosenenk świątecznych oraz wykonają kolęde „Cicha noc”,

• nagrają życzenia świąteczne oraz prześlą jej uczniom szkół partnerskich,

• wykonaja kartki świąteczne, które zostaną przesłane do pozostałych szkół,

• wykonają komiksy ilustrujące w jaki sposób spędzili święta,

• nawiążą korespondencję mailową z uczniami z innych państw,

• wyrażą swoją opinię na temat projektu.

Uczniowie realizując zadania projektowe rozwiną umiejętność współpracy w parach i grupach, będą poznawać oraz doskonalić umiejętności posługiwania się programami komputerowymi, bedą mieli szansę porównać i zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi w państwach partnerskich, rozwiną kompetencje języowe, a przede wszystkim będą się dobrze bawić.

Oto strona projektu

Ebooki przygotowane przez naszych uczniów

W ramach projektu uczniowie klas V i VI przygotowli książeczki interaktywne dotyczące zwyczajów oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej o: Ebooki przygotowane przez naszych uczniów