ŚDM w szkole w Czechówce

W dniach 26 lipiec -1 sierpień 2016 w naszej szkole gościli pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży. Grupa liczyła 100 osób i pochodziła głównie z Włoch; wśród gości obceni byli również mężczyźni pochodzacy z Ghany, Gwinnea Bissau oraz Nigerii. Wszyscy uczestnicy ŚDM podkreślali wielokrotnie gościnność, otwartość oraz serdeczność Polaków. Pielgrzymi byli bardzo zadowoleni z pobytu w naszej szkole oraz naszym kraju, i niejednokrotnie stwierdzali, że kiedyś wrócą aby poznać Polskę i jej zakątki jeszcze lepiej.

Oto wypowiedzi niektórych z gości naszej szkoły:

„ Polacy są bardzo życzliwi, gotowi pomóc. We wnętrzu Polaków jest dobroć” ( Felix, Ghana)

„ To, co zabiorę ze sobą w pamięci do domu, to będą twarze ludzi, krórych spotkałem. Tych którzy cały czas się uśmiechali. I co jest niesamowite w tej ich posłudze ( czyt. Polaków), to ich zaangażowanie, pomaganie innym z radością ( Iber, Gwinea Bissau).

„Było super. Gościnność Polaków...10 punktów na 10. Jesteście świetnymi ludźmi..(...) ( Mateo, Włochy).

Link do filmiku z pobutu pielgrzymów oraz ich krótkie wypowiedzi znajdziesz tutaj.

Justyna Ślusarczyk